[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_text _builder_version=”4.17.4″ global_colors_info=”{}”]

Hogy milyen gyakran kell hajat mosnod, az több tényezőtől is függhet, például a hajtípustól és a hajszerkezettől, vagy akár attól, hogy mennyire vagy aktív. Ha nem figyelsz oda a hajtípusodra és annak különleges igényeire, akkor lehet, hogy nem adod meg a hajadnak azt, amire szüksége van ahhoz, hogy erős és fényes maradjon.

Milyen gyakran kell hajat mosni?

Catalina Drouillard, a Hawaii állambeli Kiheiben található Three Sixteen Hair Haven fodrásza és tulajdonosa szerint az, hogy milyen gyakran kell hajat mosni, a hajtípustól és a hajszerkezettől függ – ha zsíros a fejbőröd vagy vékonyszálú a hajad, akkor valószínűleg a legjobb, ha minden nap sampont használsz. A durva vagy száraz hajúaknak viszont jobb, ha csak hetente egyszer mosnak hajat, hogy megelőzzék a további károsodást.
Kétnaponta vagy háromnaponta hajat mosni elég gyakori a legtöbb hajtípus esetében. Azt gondolhatod, hogy szívességet teszel a hajfürtjeidnek azzal, hogy minél gyakrabban mosod őket, hogy extra tiszták maradjanak, de “túl gyakran is lehet hajat mosni, és a mindennapos mosás a legtöbb ember számára túl sok” – mondja. “Lehet, hogy túl gyakran samponozol, ha a hajadat száraznak és törékenynek érzed, vagy lehetséges, hogy a hajadhoz nem megfelelő sampont használsz”.

Hajmosás után a törülközőszárításnál legyél gyengéd, mivel a haj nedvesen a leggyengébb; az erőteljes dörzsölés törést okozhat. Továbbá ha lehet, kerüljük a hőkezelő eszközöket, például a hajszárítót, és amikor csak lehet, szárítsuk levegőn. Ha muszáj megszárítani, akkor minden alkalommal használj hővédő hajformázó terméket és langyos levegővel szárítsd a hajad!

Mennyire kell habosítani?

A “hab, öblítés, ismétlés” mondást évtizedek óta vitatják. Valóban szükséges, vagy csak egy trükk, hogy gyorsabban fogyjon el a sampon? Kiderült, hogy van benne némi igazság.
Drouillard szerint, ha nem minden nap samponozol – vagy egy izzasztó edzés után samponozol -, akkor minden egyes használatnál mindig kétszer kell felhabosítani és kiöblíteni a sampont.

Használj balzsamot?

Miután felhabosítottad és kiöblítetted a sampont, mindig használj utána egy kis kondicionálót, mondja Drouillard. Ha nem zsíros a hajad, dönthetsz úgy is, hogy a hajmosás nélküli napokon csak kondicionálod a hajadat, hogy a tincseknek egy kis plusz nedvességet adj.

“Nem számít, milyen típusú hajad van, vagy milyen hosszú a hajad, mindenkinek használnia kell kondicionálót, amikor samponozik” – mondja Drouillard. “Ha lapos vagy finom hajad miatt kihagyod ezt a lépést, akkor a kondicionáló, amit használsz, lehet, hogy túl nehéz a hajad textúrájához képest.”

Amikor bemasszírozod a hajbalzsamot, koncentrálj arra, hogy a hajhosszra vidd fel, különösen a hajvégekhez közel. Győződj meg róla, hogy soha nem teszel kondicionálót a fejbőrödre, és öblíts ki alaposan, hogy megakadályozd, hogy elnehezítse a hajadat, vagy felhalmozódjon a fejbőrön, mondja Drouillard. Használj hideg vizet az öblítéshez, ami segít lezárni a kutikulát, és elősegíti a simább, fényesebb haj elérését.

Hogyan válasszunk sampont és kondicionálót?

Ha valaha is el voltál ájulva a drogériák vagy szalonok polcain sorakozó sampon- és kondicionálóválasztéktól, nem vagy egyedül. Valószínűleg azzal is tisztában van, hogy a hajápoló termékek ára igen eltérő lehet. Drouillard szerint a hajápolásnál általában arra számíthat, hogy azt kapod, amit kifizetsz, ezért érdemes lehet némi plusz pénzt áldozni a hajápolási rutinra. Szerinte a drágább termékek általában jobb minőségű összetevőkből készülnek.

Sokan kerülik a parabéneknek nevezett tartósítószereket és a szulfátoknak nevezett habképző anyagokat tartalmazó termékeket; mindkettőt egészségügyi problémákkal hozták összefüggésbe. A jó hír az, hogy a drogériákban könnyen találhatsz olyan samponokat és kondicionálókat, amelyek nem tartalmazzák ezeket. A sampon és kondicionáló kiválasztása nagyban függ a hajtípustól és a hajszerkezettől, mondja Drouillard. Ha színezett, száraz, sérült vagy vékonyszálú hajad van, kulcsfontosságú, hogy kifejezetten ezekre való termékeket keress, hogy fényes és sérülésmentes maradjon a hajad.

Ha nagyon száraz a hajad, Drouillard erősen tanácsolja, hogy ne használj hetente egynél többször extra erős samponokat, például “tisztító” termékeket. Általában nem ajánlja a kettő az egyben sampon és kondicionáló termékeket sem, különösen, ha zsíros a fejbőröd. A kondicionáló sampon ugyanis csak növeli a nedvességtartalmat és az olajat, ahelyett, hogy tisztítaná a tincseket.

Egy szó a korpásodásról

A korpásodás fizikailag is irritáló és egyszerűen csak csúnya lehet, amikor a pelyhek megjelennek a ruháidon. Bár gyakran orvosolható olcsó drogériás samponokkal, a legjobb, ha felkeresel egy bőrgyógyászt, ha nem tapasztalsz javulást.

Továbbá, ha viszkető fejbőrt és zsíros pikkelyeket tapasztalsz, akkor egy nagyon gyakori bőrbetegségben, a szeborreás dermatitiszben szenvedhetsz, mutat rá Dr. Adele D. Haimovic, a New York University Langone Medical Center bőrgyógyász klinikai docense. A szeborreás dermatitisz vörös kiütéseket, hámló foltokat és viszkető bőrt okoz. A bőrgyógyászok azt javasolják, hogy ennél az állapotnál gyakrabban samponozzunk, és kerüljük a durva szulfátokat tartalmazó termékeket.

Ha bármilyen típusú fejbőrirritációt tapasztalsz, fontos, hogy odafigyelj a technikádra is. “Az agresszív súrolás káros lehet, ezért győződj meg róla, hogy a sampont finoman masszírozod a fejbőrödbe az ujjbegyeddel, nem pedig a körmeiddel” – mondja Dr. Haimovic.

Végül, ha tartós viszketést vagy irritációt, tartós hajhullást vagy jelentős hajritkulást tapasztalsz, Dr. Haimovic azt javasolja, hogy keress fel egy bőrgyógyászt, hogy kizárhasd az egyéb alapbetegségeket, vagy esetleg kipróbálj egy vényköteles gyógyszert.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row column_structure=”1_2,1_2″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_blurb title=”Tegye meg az első lépést most” image=”https://ujfurdo.hu/wp-content/uploads/2019/10/schedule.png” icon_placement=”left” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”]

Új fürdőszobája felé tegye meg most az első lépést, egyeztessen időpontot velünk helyszíni felmérésre!

Töltse ki a jelentkezési lapot, és kollégánk néhány órán belül visszahívja időpontot egyeztetni.

[/et_pb_blurb][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”]

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]